CSKA MADEX Poznań - strona oficjalna

WYBÓR JĘZYKA

ZBIÓRKA

Jak zwykle w piątek zbiórka o 18:00 na kotłowni lub 18:15 orlik!!

HISTORIA STRZELCÓW

Oto lista 5 najlepszych strzelców

zespołu CSKA w historii klubu :

1. Patryk Maciejewski  120

2. Mateusz Piekarz 114

3. Robert Surowiec 85

4. Jakub Knopczyk 66

5. Krzysztof Płuciniczak 43

Bramki liczone od sezonu 09/10.

Stan na 29.09.2012r.

Stwórz własny klub

Jak założyć klub piłkarski?

W Polsce jest wiele lig amatorskich, ale udział w tych rozgrywkach z amatorstwem nie ma nic wspólnego. Wpisowe na jeden sezon kosztuje parę tysięcy złotych, "amatorzy", którzy grają pod szyldami różnych firm są sowicie wynagradzani i poza "amatorską" piłką grają np. w normalnych rozgrywkach ligowych. Sami mieliśmy "przyjemność" grać w Poznaniu w ligach amatorskich przeciwko Michałowi Golińskiemu czy Damianowi Nawrocikowi. Wyniki 0:10 czy 0:15 w pół godziny nie zachęcały do dalszej gry.
Aby poczuć smak prawdziwie amatorskiego futbolu, a przy okazji mieć w perspektywie występy w Lidze Mistrzów i transmisje meczów w Canal+ czy Polsacie, warto założyć klub sportowy. To dość proste, choć nieco pracochłonne.

Oto instrukcja krok po kroku:

• 1. Udaj się do swojego starostwa powiatowego i zgłoś tam, że powstaje nowy klub sportowy. Musi on bowiem zostac wpisany do ewidencji.
  •

• 2. Zgłoś się w swoim Okręgowym Związku Piłki Nożnej (w Poznaniu jest to WZPN przy ul. Nowowiejskiego) - musisz tam zadeklarować chęć uczestnictwa w rozgrywkach (ale nie później niż do końca czerwca przed rozpoczynającym się sezonem). No i oczywiście nie zapomnij wpłacić wpisowego :-))) To zazwyczaj około 550 zł.
  •

3. Wypełnij karty zawodnicze swych piłkarzy (minimum ośmiu, bo tylu musi grać, aby sędzia nie orzekł walkowera), zrób im badania lekarskie (mogą kosztować od 40 do 60 zł od zawodnika), znajdź i zgłoś w WZPN boisko, na którym będzie grać zespół (uwaga! to też może kosztować - kwestia negocjacji). Opłata za każdego zgłoszonego do rozgrywek zawodnika to ok. 12 zł.

4. Wstąp do Urzędu Skarbowego o zwolnienie z konieczności płacenia podatku dochodowego. Coroczne wypełnienie PIT-a jednak i tak cię nie minie.

5. Skombinuj jakieś piłki oraz stroje piłkarskie - muszą być jednolite. Najlepiej przygotuj się na dwa komplety strojów, bo jeśli twój przeciwnik zjawi się na meczu w podobnych strojach, sędzia nakaże się przebrac tobie, gospodarzowi.

6. Kup proszek do prania i zrób trochę miejsca na balkonie. Po każdym meczu trzeba bowiem wyprać stroje - najlepiej wszystkie naraz, bo wtedy unikniesz zróżnicowania odcieni i kolorów po kilku kolejkach i kilku praniach. Jeśli ich nie wypierzesz, możesz w następnej kolejce narazić się na złośliwe uwagi rywali.

7. Przygotuj sobie pieniążki na sędziów. Nie, nie chodzi o przekupstwo... Po każdym meczu u siebie musisz im zapłacić delegację. To od 40 do 100 zł, w zależności od tego skąd jest sędzia. Mało tego, musisz jeszcze zapłacić skarbowi państwa podatek za sędziego (ok. 10 zł za mecz). Czasami miły związek daje też dorobić do emerytury sędziwym dziadkom, którzy dumnie nazywają się obserwatorami. Im też trzeba zapłacić.

8. Spróbuj wygrać jakiś mecz.

źródło: www.odlew.poznan.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
    My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących.
    Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.
    Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. ©

Lubię to!

Czy CSKA ma szanse na wygranie 1. ligi playarena?

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Inna » Inne rozgrywki
    1. CSKA MADEX Poznań CSKA MADEX Poznań 12 plus